De Triomfboog op het Aarplein is feestelijk geopend! De waterkolom is onderdeel van een innovatief wateropslagsysteem. Het systeem vangt regenwater op en pompt dat diep de ondergrond in. Zo voorkom je wateroverlast. En als het langere tijd droog is, kun je het water oppompen om bomen en planten water te geven.
Dit project maakt deel uit van GreenLED, een initiatief waarin innovatieve oplossingen voor klimaatadaptatie en een gezonde leefomgeving samenkomen. In de Triomfboog is een wateroplossing toegepast voor het opvangen, opslaan en hergebruiken van regenwater. De BlueTube vormt hiervan een onderdeel binnen het BlueBloqs-systeem.
Zo verbindt het ontwerp verleden en toekomst op een vanzelfsprekende manier. Het stromende water maakt de Romeinse identiteit tastbaar en verwijst naar de historische rol van de Rijn als noordgrens van het Romeinse Rijk en onderdeel van de limes.

Met de opening van de Triomfboog is dit verleden opnieuw zichtbaar geworden in de stad. In een volgende fase zal ook het aquaduct worden gerealiseerd, waarmee het verhaal van de limes verder tot leven komt. Het project is een samenwerking tussen Mothership en de gemeente Alphen aan den Rijn, waarin de limes wordt ingezet als ‘schatkaart’ voor de stad.


